?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

У човні було лише три гатіфнати, такі ж білі, як сам човен і вітрило. Один сидів за стерном, а двоє інших - спиною до щогли. Утрьох вони незмигно вдивлялися у море; здавалося, ніби гатіфнати пересварилися між собою. Але Мумі-татові доводилося чути, що гатіфнати ніколи не сваряться, вони дуже мовчазні, і цікавить їх тільки рух уперед - що далі, то ліпше, аж до небокраю або до краю світу, що, очевидно, для них є одним і тим самим. Так принаймні стверджують. А ще кажуть, що гатіфнатам байдуже до всіх, окрім себе, вони мають здатність заряджатися електрикою під час грози і небезпечні для всіх, хто мешкає у вітальнях чи на верандах та щодня в один і той же час займається однаковими справами.

Тато Мумі-троля ще ніколи в житті не почував себе таким спокійним та абсолютно всім задоволеним. Справді, так приємно, коли не треба нічого казати, нічого пояснювати ні собі, ні іншим, а просто сидіти в човні, слухати, як плюскочуть хвилі під днищем, і дивитися вдалину, де море зливається з небокраєм.

Раптом Мумі-тато збагнув, що найсправжніше і найпереконливіше у світі - це місяць, море і човен з трьома мовчазними гатіфнатами. А ще крайобрій, звичайно, - ген там, над морем, з неперевершеними пригодами та безіменними таємницями, які чекали на нього тепер, коли він нарешті здобув свободу.

Posts from This Journal by “цитаты” Tag

  • (no subject)

    ...ценя время, я почти всегда появляюсь всюду в последнюю минуту... Дэвид Майерс

  • (no subject)

    Throw the fear, throw the fear, let the day become the year You're alive, I'm alive, we're a-la-la-la-la-la-live! If you go, if you go,…

  • (no subject)

    Тот, кто является самураем, прежде всего, должен держать в уме ... тот факт, что ему предстоит умереть. Это главное его занятие. Если он будет…

Latest Month

February 2019
S M T W T F S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  

Яндекс.Метрика


Tags

Powered by LiveJournal.com